تبلیغات

موضوعات

آخرین نظرات

همکاران و دوستان

آمار سایت

 • تعداد مطالب : 1251
 • تعداد صفحات : 8
 • تعداد دیدگاه ها : 1901
 • تعداد کلمات سایت : 715,278
 • آی پی شما : 207.46.13.101

برچسب ها

تبلیغات

 بالن آرزو ويژه مراسم چهارشنبه سوريPC7518BVL
 دود جادويي هفت رنگ ويژه مراسم چهارشنبه سوري 4S PC7518BVL
 حشره كش برقي RIDDEX

پیوندها

متن تبلیغ اول
متن تبلیغ دوم
متن تبلیغ سوم
به سایت پی 30 یوزر خوش آمدید امیدوارم به نیاز های خود برسید
 • ریست پرینتر کانن mp550 ارور ۶C10

  ریست پرینتر کانن mp550 ارور ۶C10
 • ریست پرینتر کانن ***۴ ip

  ریست پرینتر کانن ***۴ ip
 • کرک نرم افزار YoGen Vocal Remover

  کرک نرم افزار YoGen Vocal Remover
 • سریال نامبر آفیس ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ ماکروسافت

  سریال نامبر آفیس ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ ماکروسافت
 • کرک نرم افزار converter xilisoft نسخه ۷٫۸٫۸

  کرک نرم افزار converter xilisoft نسخه ۷٫۸٫۸
 • سریال نامبر نرم افزار Mirillis Action

  سریال نامبر نرم افزار Mirillis Action
 • کرک نرم افزار محبوب ۳D max 2013

  کرک نرم افزار محبوب ۳D max 2013
 • دانلود سریال نامبر نرم افزار Acme CAD Converter 2013 8.6.1...

  دانلود سریال نامبر نرم افزار Acme CAD Converter 2013 8.6.1
عوامل میل جنسی در مردان

عوامل میل جنسی در مردان

تاریخ : دوشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۰
۰دیدگاه
نوشته:میثم جعفری
عوامل میل جنسی در مردانReviewed by میثم جعفری on Feb 20Rating:
امتیازی داده نشده

گرچه عمل جنسی یک فرآیند مداوم است اما پژوهشگران آن را به ۶ مرحله تقسیم می کنند…

۱٫اولین مرحله ضروری میل جنسی یا «لیبیدو» است.

«انگیزش» یا «تحریک جنسی» طبیعی نمونه کاملی از متحدشدن ذهن و بدن است. برای ایجاد این انگیزش، لازم است چارچوب ذهنی مناسب و مقدار هورمون کافی جنسی مردانه یا تستوسترون موجود باشد. امیال جنسی در دوران بلوغ، هنگامی که میزان تستوسترون شروع به افزایش می کند، شکل می گیرد و …

عمل جنسی در مردان

میزان تستوسترون با افزایش سن روندی رو به نزول دارد اما در بدن بیشتر مردان به اندازه ای تستوسترون تولید می شود که میل جنسی شان در سراسر زندگی شان حفظ شود. در هر مرحله از زندگی، نگرانی، استرس یا افسردگی ممکن است با وجود اینکه جسم مرد سالم است، میل جنسی اش را مهار کند. روابط جنسی با ایجاد حالتی از برانگیختگی که ناشی از آمیزه ای از افکار شهوانی و تحریک حسی است آغاز می شود.

تحریک حسی می تواند شامل حس لمس، بینایی، بویایی، چشایی یا شنوایی باشد. منطقه ای از مغز به نام «هیپوتالاموس» آثار تصاویر و احساسات شهوانی را هماهنگ می کند و پیام های مربوط به میل جنسی را از طریق طناب نخاعی به لگن می فرستد که به اعصاب دستگاه عصبی خودمختار در آن منطقه می رسند. اعصاب حسی از پوست آلت تناسلی و سایر مناطق حساس بدن نیز به طور مستقیم بدون اینکه مغز دخیل باشد، به این اعصاب خودمختار متصل می شوند.

۲٫تحریک کافی اعصاب خودمختار، آنها را فعال می  کند.

این اعصاب مرحله دوم پاسخ جنسی مردانه، مرحله برانگیختگی را با رساندن پیام های شیمیایی به شریان های آلت تناسلی شروع می کنند و باعث می شوند گشاد و خون بیشتری وارد آنها شوند. خون به درون ۲ «جسم غاری»، ۲ میله متشکل از بافت اسفنجی که دارای مجاری عروقی بسیاری هستند، سرازیر می شود. این ورود خون، اجسام غاری را متورم می کند و نعوظ یا راست شدن آلت رخ می دهد. اجسام غاری متورم شده بر وریدهای کوچک آلت تناسلی هم فشار می آورند و با این کار مانع از خروج خون اضافی می شوند، بنابراین نعوظ آلت حفظ می شود.

پزشکان برای سال ها نعوظ را یک رخداد هیدرولیک می دانسته اند که به افزایش ۶ برابری میزان خون ورودی به آلت تناسلی می انجامد، اما نتایج پژوهش ها نشان داده است نعوظ یک پدیده شیمیایی هم است. یک ماده شیمیایی با مولکولی کوچک به نام «اکسید نیتریک» به اعصاب اجازه می دهد تا با یکدیگر و با شریان های آلت تناسلی ارتباط برقرارکنند.

اکسید نیتریک از طریق یک ماده واسطه به نام «گوانوزین مونوفسفات حلقوی» اثر خود را بر شریان ها اعمال می کند. این کشف هم برای دانشمندان مهم بود و هم زمینه ساز پیشرفت مهمی برای درمان مردان مبتلا به اختلال کارکرد نعوظی شد.

۳ سومین مرحله فعالیت جنسی،

مرحله کفه ای است که معمولا ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه به طول می انجامد سرعت ضربان قلب و فشار خون با ادامه فعالیت جنسی افزایش می یابد و خون بیشتری به بافت های بدن تلمبه می   شود. آلت تناسلی تنها بخشی از بدن نیست که این جریان خون اضافی را دریافت می کند؛ در بیشتر مردان حین فعالیت جنسی سرخ شدن صورت به علت تجمع خون رخ می دهد و خود بیضه ها متورم می شوند و ۵۰ درصد افزایش اندازه پیدامی کنند. حین مرحله  کفه ای، پروستات و کیسه های منی برای انزال آماده می شوند و شروع به ترشح مایع می کنند.

۴٫فعالیت جنسی در مرحله چهارم ارگاسم (اوج لذت جنسی)

به همراه انزال منی به اوج می رسد. دستگاه عصبی خودمختار در این مرحله نیز مسوول است و عضلات در اپیدیدیم، مجاری منی بر و پروستات را به انقباض وامی دارد و باعث رانده شدن منی به جلو می شود. در همین زمان پیام های عصبی عضلات گردن مثانه را منقبض می کند، در نتیجه منی به جای اینکه داخل مثانه پس بزند، به درون پیشابراه رانده می شود. انزال معمولا همراه لذتی بسیار است که ارگاسم نامیده می شود. تقریبا در همه مردان، هنگام انزال سرعت ضربان قلب به اوج می رسد.

۵٫مرحله پنجم فعالیت جنسی،

فروکش کردن یا «برطرف شدن تورم» است که در آن آلت تناسلی به حالت شل ابتدایی خود بازمی گردد. ازبین رفتن تورم آلت معمولا پس از انزال رخ می دهد اما گاهی زودرس و در صورتی که عمل جنسی با یک فکر یا رویداد مداخله گر قطع شود، اتفاق می افتد.

۶٫مرحله نهایی عمل جنسی،

آرام ترین مرحله آن است. این مرحله را «مرحله مقاوم» می گویند که ۳۰ دقیقه (در مردان جوان) تا ۳ ساعت (در مردان سالمندتر) به طول می انجامد و در آن هنگام آلت تناسلی به تحریک جنسی پاسخی نمی دهد.

در صورت وجود پسورد در فایل های دانلود شده پسورد مورد نظر : www.p30user.comتبلیغات

آخرین ارسال ها

دانلود سریع نرم افزار ها

تبلیغات متنی

رتبه سایت ما

با عضویت در خبرنامه ی ما از آخرین مطالب ما در ایمیل خود با خبر شوید