تبلیغات

موضوعات

آخرین نظرات

همکاران و دوستان

آمار سایت

 • تعداد مطالب : 1258
 • تعداد صفحات : 8
 • تعداد دیدگاه ها : 2695
 • تعداد کلمات سایت : 715,970
 • آی پی شما : 40.77.167.89

برچسب ها

تبلیغات

 بالن آرزو ويژه مراسم چهارشنبه سوريPC7518BVL
 دود جادويي هفت رنگ ويژه مراسم چهارشنبه سوري 4S PC7518BVL
 حشره كش برقي RIDDEX

پیوندها

متن تبلیغ اول
متن تبلیغ دوم
متن تبلیغ سوم
به سایت پی 30 یوزر خوش آمدید امیدوارم به نیاز های خود برسید
 • سایت پی ۳۰ یوزر به فروش میرسد

  سایت پی ۳۰ یوزر به فروش میرسد
 • کرک نرم افزار Subtitle Translation Wizard 4.2.1 Final به درخواست فریبرز سرو...

  کرک نرم افزار Subtitle Translation Wizard 4.2.1 Final به درخواست فریبرز سرور کیا
 • سریال نامبر نرم افزار Scanitto Pro

  سریال نامبر نرم افزار Scanitto Pro
 • نرم افزار ریست کلیه پرینتر های اپسون ها

  نرم افزار ریست کلیه پرینتر های اپسون ها
 • ریست پرینتر کانن mp490 ارور ۲۱۰ و ۲۱۱

  ریست پرینتر کانن mp490 ارور ۲۱۰ و ۲۱۱
 • کرک و سریال نامبر InstallShield

  کرک و سریال نامبر InstallShield
 • دانلود کرک نرم افزار sql.delta.v4.2.14.454

  دانلود کرک نرم افزار sql.delta.v4.2.14.454
 • ریست پرینتر کانن mp550 ارور ۶C10

  ریست پرینتر کانن mp550 ارور ۶C10
معرفی تمام خطا های اینترنت همراه با راه حل خطا

معرفی تمام خطا های اینترنت همراه با راه حل خطا

تاریخ : سه شنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۰
۱دیدگاه
نوشته:میثم جعفری
معرفی تمام خطا های اینترنت همراه با راه حل خطاReviewed by میثم جعفری on Nov 15Rating:
معرفی تمام خطا های اینترنت همراه با راه حل خطا
۵ (۱۰۰%) ۱

۴۰۰-Bad Request

خطایی است چند منظوره، بدین مفهوم که اشتباهی در آدرس رخ داده است، غلت این است که یا سرور، سند مورد تقاضای کاربر را تشخیص نمی دهد، یا اینکه دیگر سند وجود ندارد و یا کاربر اجازه مرور سند را ندارد.
راه حل: آدرس تایپ شده را دوباره کنترل کنید. اگر مشکل رفع نشد احتمالا اشتباه در منبعی است که URL را از آن گرفته اید.

http://www.rasekhoon.net/userfiles/Article/1390/08/03/8712.JPG

۴۰۱-Unauthorized

کاربر در حال تلاش برای دستیابی به سایتی است که نیاز به کلمه عبور دارد.
راه حل: اگر مطمئن هستید که اجازه مرور صفحه را دارید، کلمه عبور خود را دوباره کنترل کنید. در صورت تکرار خطا، ناچار به تماس با مدیران سایت هستید.

۴۰۳-Forbidden or connection refused by host

این خطا مشابه خطای۴۰۱-Unauthorized است و وقتی ظاهر می شود که کابر اجازه دسترسی به سند مورد نظر را نداشته باشد.

۴۰۴-File not found

بروز این خطا چندین علت می تواند داشته باشد: پیوندی که کاربر دنبال می کند به اطلاعات تاریخ گذشته مرتبط است، URL مورد نظر، اشتباه تایپ شده است، سرویس دهنده میزبان آن سایت بخصوص، نمی تواند سند نامبرده در انتهای URL را پیدا کند یا اینکه آن سند وجود ندارد، صفحه جابجا شده یا نام آن تغییر کرده است.
راه حل: اول آدرس را کنترل کنید. اگر هنوز پیغام خطا دریافت می کنید، باید مطمئن شوید که سایت فعال است. برای این کار آخرین قسمت آدرس را پاک کرده و کلید Enter را فشار دهید. باید ببینید آیا آدرس باقیمانده، شما را به صفحه اصلی تر آن سایت متصل می کند یا خیر. برای مثال در آدرس:
http://www.goldensee.com/about us.htm شما باید قسمت about us.htm را حذف کنید و کلید Enter را فشار دهید. با این کار از فعال بودن یا نبودن سایت مطلع خواهید شد. اگر آخر آدرس شما به html ختم نمی شود، آخرین علامت / را حذف کرده و html. را تایپ کنید. ممکن است این آدرس، شما را به سند مورد نظرتان برساند.

۴۰۸-Request timeout

قبل از اتمام بازیابی فایل توسط سرور، کاربر درخواست را متوقف کرده است ( روی دکمه Stop کلیک کرده، مرورگر را بسته، یا قبل از بارگذاری کامل صفحه، روی پیوندی دیگر کلیک کرده است). علت دیگر می تواند کندی سرور یا حجیم بودن فایل ها باشد.

۵۰۰-Server error

اگر سرور، نادرست تنظیم شده باشد یا مشکلات فیزیکی داشته باشد، این خطاها ظاهر می شود.
راه حل: در صورتی که به طور مداوم این پیغام را دریافت می کنید، کمی صبر کرده و دوباره تلاش کنید. در صورت عدم موفقیت پی در پی، با مدیران سرورها تماس بگیرید.

۵۰۲-Bad gateway error

سرورها (نه الزاما وب سرور) برای اجرای درخواستهای رسیده از طرف کلاینت، به عنوان یک گیت وی یا ابزار مسیریابی عمل می کنند تا صفحات وب مورد درخواست را در دسترس وی قرار دهند. این خطا زمانی رخ می دهد که یک پاسخ بی اساس و بی اعتبار از سرور رده بالاتر دریافت شود. این مسئله، معمولا بدین معنی نیست که سرور رده بالاتر و گیت وی، روی پروتکل تبادل داده، توافق ندارند. با توجه به اینکه پروتکل های اینترنت، تعریف شده هستند، معنی این خطا این است که یک یا هر دوی ماشین ها نادرست یا ناقص، برنامه ریزی شده اند.
راه حل: اولین گام برای حل مشکل پیش آمده، تلاش دوباره بعد از چند دقیقه تامل است. در صورت عدم موفقیت، نمی توانید کار دیگری انجام دهید، جز اینکه با مسئولان تماس بگیرید و آنها را از دریافت چنین خطایی مطلع سازید تا برای رفع مشکل اقدام کنند.

۵۰۲-Service temporarily overloaded

سرور ترافیک بالایی دارد. بعد از چند لحظه دوباره تلاش کنید.

۵۰۳-Service unavailable

غیر قابل دسترس بودن سرور می تواند علت های مختلفی داشته باشد: ممکن است ISP شما مشکل پیدا کرده باشد یا گیت وی مابین شبکه محلی و اینترنت شما خطایی داشته باشد و یا اینکه ماشین شما درست پیکر بندی نشده باشد.
راه حل: این مشکل معمولا بعد از چند لحظه مرتفع می شود. در غیر این صورت، تنظیمات سیستم خود را کنترل کنید. در صورت تداوم اشکال، با ISP خود تماس بگیرید.

۵۰۵-Not implemented

این خطا در نتیجه وجود مشکل در صفحات وب فرامتنی و معمولا زمانی رخ می دهد که صفحات وب در محلی که اطلاعات تایپ شده و به شخص سومی ارسال شده، دارای فریم باشد.
راه حل: برای حل این مشکل سعی کنید با گردانندگان آن سایت تماس بگیرید. اگر آدرس صفحه وب مورد نظر http://www.goldensee.com است. آدرس گردانندگان آن باید شبیه webmaster@goldensee.com باشد.

Bad file request

مرورگرهای وب از تمامی ارکان صفحات وب از جمله فرم ها پشتیبانی می کنند. تمامی مرورگرهای خوب، ارکان استاندارد فرم ها را (اعم از فیلد ورود اطلاعات یا لیست های باز شو) پوشش می دهند. خطا زمانی زخ می دهد که طراح صفحه وب از فرمی در صفحه استفاده کرده که در آن خطا وجود دارد یا اینکه به ابتکاری در ارکان فرم یا دیگر ویژگیهای آن دست زده و این ابتکار جدید غیر استاندارد است.
راه حل: اول روی دکمه refresh یا reload کلیک کنید تا مطمئن شوید که این خطا، یک خطای کاذب اینترنتی نیست. اگر مشکل حل نشد با ارسال یک نامه الکترونیکی، پدید آورنده صفحه یا گردانندگان آن وب سایت را از خطای پیش آمده، آگاه سازید و یکی دو روز بعد دوباره تلاش کنید.

Cant parse http

مرورگر نمی تواند URL را تشخیص دهد. برخی از مرورگرها به شما امکان می دهند http اول آدرس را تایپ نکنید، اما برخی دیگر به آن احتیاج دارند.
راه حل: اول مطمئن شوید URL شما دقیق تایپ شده است. دکمه refresh یا reload کلیک کنید یا منتظر بمانید و چند لحظه بعد دوباره تلاش کنید. اگر مشکل حل نشد حافظه cache مرورگر خود را پاک کنید. در صورت تداوم مشکل، سایت های دیگر وب را امتحان کنید. اگر می توانید به دیگر سایت ها متصل شوید، فقط با یک سایت مشکل دارید و باید بعد از گذشت چند لحظه دوباره تلاش کنید. اما اگر اتصال به دیگر سایت ها هم با مشکل مواجهید، احتمالا کامپیوتر با اتصالات اینترنتی تان مشکل دارد

cannot add form submission result to bookmark list

کاربر سعی دارد نتایج جست و جو از یک موتور جست و جو را که مبتنی بر فرم (مانند WebCrawler) است، به عنوان Bookmark ذخیره کند. مشکل این است که URL نتایج بدست آمده غیر قابل دسترسی است، گر چه ممکن است این مسئله مشخص نباشد.
راه حل: یا از ذخیره نتایج چشم پوشی کرده و به چاپ آن اکتفا کنید. یا با استفاده از دستور Save As صفحه نتایج را به عنوان یک صفحه HTML در هارد دیسک کامپیوتر خود ذخیره کرده. سپس صفحه ذخیره شده را به لیست Bookmark اضافه کنید. در نظر بگیرید که بسته به نسخه رابط صفحات وب و برخی عوامل دیگر، امکان عدم موفقیت نیز وجود دارد.

cannot connect to server

اگر در اتصال به سرورهای خاص از لایه حفاظتی (SSL(Secure Socket Layer استفاده کنید با این خطا مواجه می شوید. این اتفاق در سرورهای c2s StrongArm به هنگام کار با مرورگر Internet Explorer ، نسخه ۳ و ۴ در ویندوز ۹۵ و ویندوز NT رخ می دهد.

Cannot open the internet site …, Cant find the server

URL تایپ شده وجود ندارد یا سرور میزبان درست کار نمی کند.

Connection reset by peer

یعنی سرور، درخواست را کاملا دریافت نکرده و از شما می خواهد دوباره آن را بفرستید.
راه حل: روی دکمه refresh یا reload کلیک کنید. اگر موفق نشدید آدرس را دوباره تایپ کنید.

Couldnot connect to server(useNet خطای)

سرور خبری، ترافیک بالایی دارد یا از کار افتاده است یا کاربر به سرور خبری دسترسی ندارد. احتمال دیگر، آن است که مروگر کاربر یا برنامه خبرخوان، درست تنظیم نشده است.

Document contains no data

خطایی کاذب است. دوباره تلاش کنید.

Failed DSN look up DSN entry

مرحله اول، یعنی پیدا کردن آدرس IP برای سایت، با شکست مواجه شده است.
آدرس را کنترل کرده و بعد از چند ثانیه دوباره تلاش کنید. اگر دوباره همان پیام را دریافت کردید، احتمال دارد سرور از کار افتاده باشد. بعد از گذشت چند دقیقه دوباره تلاش کنید

File contains no data

سایتی که کاربر به آن دسترسی پیدا کرده، درست است اما صفحه وب مورد نظر، در آن وجود ندارد. این خطا زمانی رخ می دهد که سایت در حال به روز شدن است.

Helper application not found

مرورگر وب از برنامه های کاربردی برای خواندن فایل ها کمک کی گیرد. مثلا Adobe Acrobat برای خواندن فایل های PDF و WinZip یا Stufflt برای خواندن فایل های Zip یا Sit و Realplayer برای خواندن فایل های صوتی. این خطا یعنی کاربر، برنامع کاربردی لازم را ندارد یا آن برنامه درست نصب نشده است. کادر محاوره ای حامل این پیغام، معمولا اطلاعاتی درباره نوع برنامه مورد درخواست می دهد. برخی جملات بی ربط نیز ممکن است وجود داشته باشد.
راه حل: دستورالعمل مرورگر خود را دنبال کنید تا بتوانید برنامه مورد نیاز را نصب کنید.

HTTP/1.0404 object not found

کابر به دنبال یک پیوند فرامتنی نادرست است. وقتی در یک صفحه وب، پیوند فرامتنی کور وجود دارد، یعنی در طراحی این صفحه اشتباهی رخ داده است.
راه حل: نمی توانید برای حل این مشکل کاری انجام دهید. بعد از مدتی دوباره تلاش کنید.

HTTP server at compressed <..>.com:8080 replies:HTTP/1.0500 error from proxy

این خطا در سرور ها ی دارای پراکسی عمومیت دارد. این سرورها روی شبکه محلی هستند و امکان اتصال کاربر را به اینترنت، بدون بهره گیری از مودم فراهم می آورند. این خطا نشان می دهد پراکسی مورد استفاده مشغول است یا نمی توان دستوری را که به آن رسیده تفسیر کند. معمولا به جای com .<..> نام ISP کاربر نشان داده می شود.
راه حل: بعد از چند ثانیه دوباره تلاش کنید. اگر هنوز مشکل وجود دارد با مدیر شبکه آن پراکسی، تماس بگیرید.

Host unavailable

سرور میزبان این سایت، به علت امور امنیتی برای مدتی کار نمی کند.

Host unknown or unable to locate host or server

یعنی کامپیوتر میزبان که سایت مورد نظر کاربر روی آن قرار دارد، از کار افتاده است یا دیگر وجود ندارد یا ارتباط، قطع شده است. همچنین ممکن است خطای کاذب اینترنتی باشد.

The internet is going very slow

سرعت اینترنت پایین است که می تواند به یکی از علل زیر باشد: تعداد کاربران شبکه محلی، زیاد است و باعث می شود سرور و مسیریابها، ترافیک زیادی داشته و سرعت پایین بیاید یا تعداد کاربران ISP بیشتر از گنجایش آن است.
راه حل: برقراری ارتباط در شب یا اوایل صبح می تواند در بالا بردن سرعت اینترنت موثر باشد.

Internet server error

خطایی در برنامه رابط صفحات وب و پایگاه داده ها یا نسخه فایل ها وجود دارد.
راه حل: احتمال کمی وجود دارد که کاربر بتواند این مشکل را رفع کند. مسئولان سایت باید برای حل چنین مشکلی اقدام کنند.

Invalid host or unable to resolve
(FTPخطای)

معادل خطای ۴۰۴ برای مرورگر است. برنامه FTP نمی تواند سایت مورد درخواست را پیدا کند. مسئولان سایت باید برای حل چنین مشکلی اقدام کنند.

Invalid newsgroup
( خطای FTP )

علت آن اشتباه تایپی URL است. یا مرورگر خبری که کاربر به دنبال آن است، در سرور خبری وجود ندارد.

Mail for a mail list stops appearing
(خطای پست الکترونیکی)

این پیغام خطا نیست. یک مشکل موقتی در سایت یا اینترنت به وجود آمده است یا شاید هم اشتراک کاربر در لیست پستی آن سایت قطع شده و یا اینکه ارتباط با لیست از بین رفته است.

Network connection was refused by the server

معمولا این خطا به معنی شلوغی بیش از حد سرور است که نمی تواند حتی یک کاربر دیگر را بپذیرد.

Not such message
( خطای useNet )

پیغام، تاریخ گذشته است. یعنی پیغام مورد درخواست کاربر هنوز در نمایه وجود دارد اما از سرور حذف شده است.

NNTP server error
( خطای Usenet )

کاربر در تلاش است مطلبی را در یک گروه خبری مطالعه کرده یا مطلب جدیدی را به آن ارسال کند. مرور گروههای خبری از طریق یک سرور اخبار (NNTP) صورت می گیرد. این سرور توسط ISP تامین می شود. این خطا بدین معناست که ISP، این گروه خبری را در اختیار کاربر قرار نداده است.
راه حل: URL را کنترل کنید. اگر نتیجه نگرفتید، تنظیمات سرور اخبار را کنترل کنید. در صورت تداوم این خطا، با ISP خود تماس بگیرید.

Permission denied

به نظر می رسد کاربر تلاش می کند فایلی را upload یا download کند و مدیران سایت، این اجازه را به وی نمی دهند. یا اینکه فایل مورد نظر برای دریافت کردن یا مرور وجود ندارد. احتمال دیگر این است که سایت خیلی شلوغ است و نمی تواند درخواست کاربر را بپذیرد.
راه حل: نام فایل را کنترل کرده و مطمئن شوید آن را درست تایپ کرده اید. اگر جواب نگرفتید مدتی صبر کرده و دوباره امتحان کنید. در صورت تداوم مشکل، با مدیران سایت تماس بگیرید و طریقه upload کردن فایل به آن سایت را برسید.

problem: The message appears as a bunch of unintelligible character
( خطای Usenet )

فایل های دودویی یا باینری، فایل هایی غیر متنی هستند. مانند تصاویر، فیلم، یا برنامه هایی که با کاراکترهای متنی، کد گذاری شده اند. بیشتر خبر خوان ها به طور خودکار، فایل های دودویی را کد گشایی خودکار داشته باشد. توجه داشته باشید که برنامه Outlook Express، بیشتر گروههای خبری دودویی را کد گشایی می کند.

problem:Too many cosective transmitted
( خطای FTP )

خط اختلال دارد و از ادامه برنامه FTP جلوگیری می کند که می تواند به علت مشکلات سخت افزاری باشد. از جمله اینکه سلسله دستورات ارسالی به مودم کاربر، صحیح نیست و یا مودم درست پیکر بندی نشده است.

problem: Your FTP program connects , suddenly stop responding
( خطای FTP )

و اگر این خطا بلافاصله بعد از اتصال شما ظاهر شد، سعی کنید از خط فاصله به عنوان اولین کاراکتر کلمه عبور استفاده کنید. این کار، پیغامهای اطلاعاتی سایت را غیر فعال می کند، زیرا ممکن است پیغامهای اطلاعاتی سایت به علت تضاد با برنامه FTP باشد.

Refused by host

کاربر اجازه دسترسی به این سند را ندارد. علت این است که حوزه (domain) وی مسدود شده یا نیاز به کلمه عبور دارد.

Server Not Responding… many be down, contact host…

کاربر به دنبال صفحاتی است که سرور آنها از کار افتاده است. مشکل از سرور کاربر نیست.

Site unavailable

این خطا چندین علت می تواند داشته باشد: یا سایت به دلیل امور امنیتی برای مدتی تعطیل است، یا در خط، ترافیک بالایی وجود دارد یا سایت، دیگر وجود ندارد و یا اینکه URL درست تایپ نشده است.

TCP error encountered while sending request to server

داده های نادرست روی خط مابین کاربر و سایت مورد درخواست، وجود دارد. شاید مشکل، سخت افزاری باشد.

Too many connection-try again later

در اینترنت نیز ساعات پر تردد وجود دارد و با ای خطا به نظر می رسد کاربر با آن برخورد کرده است.

Too many users
( خطای FTP )

هیچ کدام از سایت های FTP امکن دسترسی نا محدود ندارند. ارتباطات فیزیکی یا سیاست مدیران، امکان استفاده تعدادی محدودی از کاربران نا شناس را به سایت فراهم می آورد. وقتی تعداد فراتر رفت، تمام کسانی که سعی در برقراری ارتباط دارند، با این خطا مواجه می شوند.
راه حل: برای برقراری ارتباط تلاش کنید. اما در یک سایت پرتردد یا سایتی که قوانین محدود کننده دسترسی دارد، امکان به دست آوردن چنین شانسی کم است. در این مورد به دنبال سایت های آینه ای بگردید و از آنها استفاده کنید.

Too much network traffic

صفحه وبی که کاربر تلاش دارد آن را مرور کند، کاربران بسیاری دارد که قبلا به آن متصل شده اند. گاهی اوقات دریافت این پیغام حکایت از وجود خطایی در cache کامپیوتر دارد.
راه حل: دکمه refresh یا reload کلیک کرده یا آدرس را دوباره تایپ کنید.

Unable to connect to <web address>

مرورگر نمی تواند با وب سایت مورد نظر درخواست کاربر، ارتباط برقرار کند. این امر علل مختلفی می تواند داشته باشد: URL اشتباه تایپ شده است، وب سایت مورد درخواست جابجا شده یا دیگر وجود ندارد، سرور ترافیک بالایی دارد یا کار نمی کند و یا اینکه مشکلات شبکه ای در اینترنت کاربر وجود دارد.

Unable to locate host

سرور برای امور امنیتی تعطیل شده یا ارتباط کاربر قطع شده است.
راه حل: روی refresh یا reload کلیک کنید. URL را کنترل کنید. در اکثر موارد مشکل حل می شود.

Unable to locate server

URL اشتباه تایپ شده است یا سرور وجود ندارد.
راه حل: URL را کنترل کنید. اگر جواب نداد، سعی کنید اطلاعات جدیدی در مورد آدرس سایت به دست آورید.

Unknown user
(خطای پست الکترونیکی)

اشتباه تایپی وجود دارد. نام کاربری درست تایپ نشده یا آدرس اشتباه است.

Viewer not found

مرورگر نمی تواند فایل مورد درخواست را تشخیص دهد. فایل های قابل مرور الزاما گرافیکی نیستند. این فایل ها می توانند فایل های صوتی، کلیپهای فیلم، فایل های آرشیو Zip یا Sit و غیره باشند. فایل های غیر گرافیکی که Gif یا JPEG نیستند، ممکن است توسط مرورگر تشخیص داده نشوند. کادر محاوره ای که حامل این پیغام است، معمولا نوع فایل درخواستی را مشخص می کند.
راه حل: دستورالعمل مرورگر را دنبال کنید تا برنامه کاربردی مورد نیاز را دریافت دارید.

Warning: message skill undelivered After Xx hours
(خطای پست الکترونیکی)

هشدار می دهد که شاید پیغام پستی با تاخیر ارسال شود. سرور به تلاش خود ادامه خواهد داد تا ارسال پیغام، در زمان تعیین شده به پایان برسد.

You cont log as a user

( خطای FTP )
تمام سایت های FTP اجاز استفاده از سایت را به افراد غیر عضو نمی دهند. برخی از سایت ها نیز تعداد کاربران را محدود می کنند. احتمال دیگر این است که مرورگر شما اتصال های FTP ناشناس را پشتیبانی نمی کند. راه انتخابی بیشتر مرورگر ها این است که Anonymous را به عنوان نام کاربر و آدرس پست الکترونیک را به عنوان کلمه عبور ارائه می دهند. مرورگر American Online یکی از معدود مرورگرهایی است که این کار را انجام نمی دهد

راه حل:

بعد ازمدتی دوباره تلاش کنید یا نام کاربری و کلمه عبور را دستی وارد کنید ( از نرم افزار FTP مانند WS-FTP استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید نام کاربری شما، Anonymous و کلمه عبور شما، آدرس پست الکترونیک خودتان است).

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
در صورت وجود پسورد در فایل های دانلود شده پسورد مورد نظر : www.p30user.com

ممنونم مهندس ولی اشاره ای به این ارور یا خطا در دانلود فایلها نکردید duplicate doanlod linkتبلیغات

آخرین ارسال ها

دانلود سریع نرم افزار ها

تبلیغات متنی

رتبه سایت ما

با عضویت در خبرنامه ی ما از آخرین مطالب ما در ایمیل خود با خبر شوید