پارتیشن هارد دیسک | دانلود رایگان

«سایت پی 30 یوزر حامی شما کاربران گرامی / دانلود رایگان نرم افزار کامپیوتر و موبایل »

adv
فروشگاه اینترنتی بهترین کالاها
شارژ انلاین ایرانسل ، همرا اول ، تالیا ، رایتل

آخرین مطالب ما

اختصاصی جوکها

مجله حوادث

دانلود سریع نرم افزار ها

تبلیغات متنی

رتبه سایت ما

تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۷:۲۱

پارتیشن هارد دیسک

پارتیشن هارد دیسکReviewed by میثم جعفری on May 4Rating:
پارتیشن هارد دیسک
۵ (۱۰۰%) ۳s

پارتیشن دیسک سخت فضای است به عنوان قسمت ذخیره سازی تعریف شده بر روی هارد دیسک است. اکثر سیستم های عامل اجازه می دهد تا کاربران برای تقسیم یک هارد دیسک به پارتیشن های متعدد در هارد دیسک خود ، و در نتیجه یک هارد دیسک فیزیکی را به چند هارد دیسک منطقی کوچکتر تبدیل کنند.

پارتیشن هارد دیسک

پارتیشن هارد دیسک


دلایل استفاده از پارتیشن های هارد دیسک

کاربر ممکن است تصمیم به تقسیم یک هارد دیسک به پارتیشن های متعدد به منظور سازماندهی داده های خود اقدام و او را به طور موثر تر استفاده کند . در ماشین های ویندوز مایکروسافت، آن است که مشترک برای ذخیره سیستم عامل و برنامه های کاربردی بر روی یک پارتیشن هارد دیسک و اطلاعات کاربر در دیگری. هنگامی که یک مشکل با ویندوز رخ می دهد، پارتیشن OS می تواند به طور کامل فرمت و نصب مجدد بدون تاثیر پارتیشن داده ها انجام شود . کاربر ممکن است تصمیم به تقسیم یک هارد دیسک به پارتیشن های متعدد کند چون پارتیشن های کوچکتر اغلب اندازه خوشه کوچکتر میباشند . اندازه خوشه کوچکترین قطعه از داده هایی است که در یک پارتیشن می تواند ذخیره شود. پارتیشن های بزرگ ممکن است یک اندازه کلاستر های ۱۶KB باشد . این به این معنی است که یک فایل با یکی از شخصیت ها در آن خواهد ۱۶KB فضا بر روی دیسک را اشغال کند. در یک پارتیشن کوچکتر، آن فایل ممکن است تنها نیاز به ۴KB به فروشگاه داشته باشد این یک استراتژی مفید است که ذخیره سازی تعداد زیادی از فایل های کوچک مورد استفاده قرار میگیرد . پارتیشن هارد دیسک کاربر ممکن است به تقسیم یک دیسک سخت بزرگ به پارتیشن های متعدد که اگر دیسک سخت بزرگتر از اندازه پارتیشن که سیستم عامل پشتیبانی یکند  باشد. ایجاد دیسک پارتیشن های هارد اکثر سیستم های عامل با استفاده از `دستور fdisk دستور برای ایجاد پارتیشن های هارد دیسک قابل انجام است . بسیاری از سیستم عامل نیز از ابزارهای گرافیکی که انجام پارتیشن بندی را وظیفه یکسانی دارند. دیسک پارتیشن های هارد و سیستم فایل داده است که در واقع در پارتیشن های هارد دیسک ذخیره شده است. فایل پارتیشن های هارد دیسک فروشگاه سیستم، و سپس این داده ها فایل سیستم های فروشگاه. برخی سیستم های عامل مرز بین پارتیشن و فایل سیستم.

 

جدول پارتیشن
اطلاعات پارتیشن در جدول پارتیشن ذخیره می شود، یک منطقه می باشد که در ابتدای یک هارد دیسک ساخته میشود.

پارتیشن توسعه یافته

جدول پارتیشن استاندارد است تنها قادر به ذخیره اطلاعات مربوط به چهار پارتیشن. در یک زمان این بدان معنی است که یک هارد دیسک می تواند حداکثر چهار پارتیشن داشته باشد و به کار در اطراف این محدودیت، پارتیشن توسعه یافته ایجاد میشود . اطلاعات فروشگاه های پارتیشن توسعه یافته در مورد پارتیشن های دیگر. با استفاده از یک پارتیشن توسعه یافته، بسیاری از بیش از چهار پارتیشن را می توان بر روی یک دیسک سخت ایجاد کرد. چهار پارتیشن استاندارد میباشد و اغلب پارتیشن اولیه نامیده می شود. پارتیشن های پیکربندی به یک پارتیشن توسعه یافته و اغلب به پارتیشن های منطقی می گویند.
انواع پارتیشن
هنگامی که یک پارتیشن ایجاد می شود، یک بایت خاص از داده ها نوشته شده است که برای ثبت چه نوع پارتیشن آن است.
از آنجا که سیستم عامل های مختلف ممکن است یک هارد دیسک به اشتراک گذاری، سیستم عامل تمایل به معنای این ارزش ها به توافق برسند.
جدول زیر فهرست برخی از انواع پارتیشن استفاده می شود.

Partition Number Partition Type
۰۰ Empty
۰۱ DOS 12-bit FAT
۰۲ XENIX root
۰۳ XENIX usr
۰۴ DOS 16-bit FAT <=32M
۰۵ DOS Extended Partition
۰۶ DOS 16-bit FAT >=32
۰۷ OS/2 HPFS, WinNT NTFS
۰۸ AIX
۰۹ AIX bootable
۰a OS/2 Boot Manager
۰b Win95 FAT32
۰c Win95 FAT32 (LBA)
۰e Win95 FAT16 (LBA)
۰f Win95 Extended (LBA)
۳۵ OS/2 JFS
۳۹ Plan 9
۴۰ Venix 80286
۵۱ Novell
۵۲ Microport
۶۳ Unix System V, Mach, GNU HURD
۶۴ Novell Netware 286
۶۵ Novell Netware 386
۷۵ PIC/IX
۸۰ MINIX until 1.4a
۸۱ MINUX, Linux
۸۲ Solaris X86, Linux swap
۸۳ Linux native
۸۵ Linux extended
۹۳ Amoeba
۹۴ Amoeba BBT
a5 FreeBSD, NetBSD, BSD/386, 386BSD
a6 OpenBSD
a7 NEXTSTEP
b7 BSDI BSD/386 filesystem
b8 BSDI BSD/386 swap
be Solaris 8 bootable
bf Solaris x86
c7 Syrinx
db CP/M
e1 DOS access
e3 DOS R/O
eb BeOS BFS
fb VMWare filesystem
fc VMWare swap
f2 DOS secondary
ff Xenix Bad Block Table

میثم جعفری

میثم جعفری

آدرس سایت

+توضیحات

سایت پی 30 یوزر / P30USER به عنوان یکی از سایت های که در زمینه نرم افزار سعی در این دارد که بتواند بهترین ها را به بینندگان سایت ارائه دهد.بیننده گرامی وقتی وارد سایت می شوید چندین دسته وجود دارد که از این دسته ها می توانید به بخش مورد نظر خود بروید و مطالب مورد نظر خود را مشاهده کنید.کلیه مطالب قرار داده شده در سایت پی 30 یوزر با بررسی کامل مدیران سایت قرار گرفته . همچنین در نظر داشته باشید که مطالبی که مشاهده می کنید متعلق به سایت پی 30 یوزر می باشد و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع بلا مانع است.

+تبلیغات

دیدگاه های این نوشته : ۰
ارسال نظــــر

به نکات زیر توجه کنید
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.
  • لطفا نظرات خود را به صورت زبان پارسی ارسال کنید.