تبلیغات

موضوعات

آخرین نظرات

همکاران و دوستان

آمار سایت

 • تعداد مطالب : 1251
 • تعداد صفحات : 8
 • تعداد دیدگاه ها : 1901
 • تعداد کلمات سایت : 715,278
 • آی پی شما : 157.55.39.124

برچسب ها

تبلیغات

 بالن آرزو ويژه مراسم چهارشنبه سوريPC7518BVL
 دود جادويي هفت رنگ ويژه مراسم چهارشنبه سوري 4S PC7518BVL
 حشره كش برقي RIDDEX

پیوندها

متن تبلیغ اول
متن تبلیغ دوم
متن تبلیغ سوم
به سایت پی 30 یوزر خوش آمدید امیدوارم به نیاز های خود برسید
 • ریست پرینتر کانن mp550 ارور ۶C10

  ریست پرینتر کانن mp550 ارور ۶C10
 • ریست پرینتر کانن ***۴ ip

  ریست پرینتر کانن ***۴ ip
 • کرک نرم افزار YoGen Vocal Remover

  کرک نرم افزار YoGen Vocal Remover
 • سریال نامبر آفیس ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ ماکروسافت

  سریال نامبر آفیس ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ ماکروسافت
 • کرک نرم افزار converter xilisoft نسخه ۷٫۸٫۸

  کرک نرم افزار converter xilisoft نسخه ۷٫۸٫۸
 • سریال نامبر نرم افزار Mirillis Action

  سریال نامبر نرم افزار Mirillis Action
 • کرک نرم افزار محبوب ۳D max 2013

  کرک نرم افزار محبوب ۳D max 2013
 • دانلود سریال نامبر نرم افزار Acme CAD Converter 2013 8.6.1...

  دانلود سریال نامبر نرم افزار Acme CAD Converter 2013 8.6.1
حسینیه اعظم زنجان؛ دومین قربانگاه شناخته شد

حسینیه اعظم زنجان؛ دومین قربانگاه شناخته شد

تاریخ : چهارشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۸۹
۳دیدگاه
نوشته:میثم جعفری
حسینیه اعظم زنجان؛ دومین قربانگاه شناخته شدReviewed by میثم جعفری on Dec 15Rating:
امتیازی داده نشده
رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان آمار دقیق احشام ذبح شده در دسته عزداری امسال حسنیه اعظم زنجان را یکهزار و ۵۶۰ لاشه عنوان کرد.

مسجد حسینیه اعظم زنجان، پناهگاه شیعیان عاشق و یکدل و منای دوم مسلمانان است زیرا بعد از “منا” در هیچ کجای دنیا، این تعداد احشام قربانی نمی‌شود و این آیین منحصر به شهر زنجان است.

به گزارش مهر ، دسته روز هشتم مسجد حسنیه اعظم زنجان را از جهات مختلف می توان مورد بررسی قرار داد، این دسته در عین حال که به عنوان نمونه واقعی از عزادریها است به عنوان دومین قربانگاه جهان بعد از منا در مکه نیز مورد توجه است.

در طی دهه اول محرم مردم استان زنجان و سایر استانهای کشور به خصوص در شبهای عزداری با حضور در مجالس عزداری مسجد حسینیه تالمات قلبی خود را نشان می دهند در این میان بخش عمده ای از مردم نذورات متعددی به قصد گرفتن حاجت به حسنیه اعظم زنجان  اهدا کرده یا در مسیر عزداریها قربانی می کنند.

مردم عزادار شرکت کننده در برنامه های عزداری حسنیه اعظم زنجان از راههای دور و نزدیک قربانیهای متعددی را به عنوان نذر و قبولی حاجات خود به حسنیه اعظم اهدا می کنند، از گوسفند گرفته تا شتر در دسته حسنیه اعظم زنجان ذبح می شوند یا به این دسته اهدا می شود.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان آمار دقیق احشام ذبح شده در دسته عزداری امسال حسنیه اعظم زنجان را یکهزار و ۵۶۰ لاشه عنوان کرد.

جواد غم پرور افزود: این تعداد آمار قطعی بوده و لاشه های احشام قربانی شده در مسیر اجتماع بزرگ حسنیه اعظم زنجان به کشتارگاه منتقل شده تا در این مرکز به صورت بهداشتی بسته بندی شده و در بین شهروندان توزیع شود.

حسینیه اعظم زنجان دومین مکان در جهان است که بیشترین قربانی را به خود اختصاص داده است و بیش از ۲۰۰ دستگاه کامیون و وانت قربانیها را به محلهای بهداشتی حمل می کنند.

این مکان بعد از “منا” در مکه که حجاج در آن قربانی می‌کنند دومین قربانگاه جهان است به طوری که در سال گذشته این مسجد ۱۱هزار و ۵۰۹ رأس گوسفند و احشام نذری داشته است.

قربانی های ذبح شده توسط ماشین های ویژه حمل لاشه به کشتارگاهای سطح شهر منتقل شده و پس بعد از بسته بندی بهداشتی مکانهای توزیع  که در مناطق مختلف شهر و استان دایر است  منتقل می شود.

هیئت امنا حسنیه اعظم زنجان با اجرای یک طرح ابتکاری و هدفمند با بسیج نیروهای خود و با توزیع قبوض در سطح شهر موجب می شود مردم بتوانند با ارائه قبوض از گوشت تبرک حسنیه اعظم زنجان بهره مند شوند.

همه ساله نذورات احشام این مسجد که در مقابل دسته عزاداری آن قر‌بانی و ذبح می‌شوند در بین اهالی شهر زنجان توزیع می‌شود.

نذورات نقدی حسنیه اعظم زنجان

یکی از مسئولان امور مالی مسجد حسینیه اعظم زنجان جمع کل نذورات مسجد حسینیه اعظم زنجان در سال گذشته، مبلغ هشت میلیارد و ۳۷۶ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۹۰۰ ریال بوده است که در مقایسه با سال ۸۲ مبلغ دو میلیارد و ۷۶۲ میلیون و ۴۷ هزار ریال بیش از سه برابر رشد را نشان می‌دهد.

حاج علی دربانی فعالیتهای معاونت امور مالی این مسجد را شامل ساماندهی و جذب نذورات و هدایای مردمی اعم از نقدی و غیرنقدی در طول سال و بالاخص در دهه اول محرم عنوان کرد و افزود: این معاونت، پس از جمع‌آوری و جذب این نذورات اقدام به بودجه‌بندی و تخصیص اعتبار جهت انجام پروژه‌ها و فعالیت سایر واحدهای تابعه با رعایت اصل صرفه و صلاح می‌نماید.

حاج جواد معبودی یکی دیگر از مسئولان واحد مالی حسنیه زنجان نیز اظهار داشت: به منظور جذب کمکهای مردمی در طول دهه اول محرم، ستادی شامل ۵۰۰۰ نفر ساعت، از سه ماه قبل از ماه محرم تشکیل شده و کلیه عملیات جذب و جمع‌آوری نذورات را به صورت مکانیزه و با استفاده از نیروهای متخصص انجام می‌دهد.

یکی از بخشهای این ستاد، واحد حسابداری نذورات نقدی و غیرنقدی است که حسابرسی نذورات نقدی دفاتر مستقر در حسینیه اعظم و نذورات نقدی مسیر دسته عزاداری در روز هشتم محرم الحرام را به عهده دارد.

حاج جواد معبودی در این خصوص نیز می گوید. ادامه داد: واحد حسابداری فروش احشام، یکی دیگر از واحدهای ستاد امور مالی مسجد حسینیه است که کلیه عملیات مربوط به تحویل و فروش گوسفندان نذری را به صورت مکانیزه انجام می‌دهد.

وی افزود: واحد خزانه‌ نیز با استفاده از نیروهای متخصص سیستم بانکی ملی، کلیه وجوه نقدی اعم از اسکناس و چک را تجمیع و پس از رسیدگی به حسابهای ذی‌ربط واریز می‌نماید.

معبودی در رابطه با وظایف واحد آمار و اطلاعات هم گفت: این واحد، استخراج آمار فعالیتهای کلیه واحدهای امور مالی و نیز نذورات جمع شده را به عهده دارد و این آمار را به مسئولان ذی‌ربط اعلام می‌کند. واحدهای پشتیبانی و پرسنلی نیز از جمله واحدهایی هستند که در این راستا، فعالیت می‌کنند.

جواد معبودی تاکید کرد: کلیه فعالیتهای مالی به صورت مکانیزه محاسبه و پردازش می‌گردد و ثبت کلیه عملیات، با استفاده از نیروهای متخصص و مجرب انجام می‌گیرد، به طوری که امکان هیچگونه دخل و تصرفی در این حسابها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه جذب کمکها و نذورات مردمی، امسال با تغییرات اندکی مواجه بوده، افزود: امسال برخلاف سالهای گذشته، نیروهای جمع‌آوری نذورات و کمکهای مردمی، به صورت سیار نیستند و در قالب ۳۵ گروه سه نفری، در چادرهایی که در مسیر حرکت دسته عزاداری حسینیه اعظم، تعبیه شده است، مستقر می‌باشند. همچنین هشت دفتر نیز در محل مسجد حسینیه، سازماندهی شده است.

جواد معبودی  یکی از عمده‌ترین فعالیتهای این معاونت را سازماندهی نیروهای داوطلب همکاری در جذب کمکها و نذورات مردمی عنوان کرد و گفت: حدود ۳۰۰ نفر از برادران و خواهران در این امر، سازماندهی می‌شوند و سعی بر این است که از نیروهای کاردان و مجرب در این خصوص استفاده شود.

مسئول امور مالی مسجد حسینیه اعظم زنجان در خصوص فعالیتهای امور مالی مسجد حسینیه در سال گذشته، نیز افزود: مجموع نذورات نقدی این مسجد در سال گذشته چهار میلیارد و ۱۹۵ میلیون و ۲۲ هزار و ۹۰۰ ریال، مبلغ حاصل از فروش گوسفندان زنده، چهار میلیارد و ۳۰ میلیون و ۱۲۶ هزار ریال و وجه دریافتی از فروش کله و جگر ۱۵۱ میلیون و ۱۷۹ هزار ریال بوده است که جمع کل آن هشت میلیارد و ۳۷۶ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۹۰۰ ریال است.

در ادامه حاج علی دربانی، دیگر مسئول امور مالی مسجد حسینیه اعظم زنجان، اظهار داشت: اکثر امور این مسجد، توسط جوانان پرتوان و نیرومند انجام می‌گیرد و دست‌اندرکارانی که برنامه‌ریزی بخشهای مختلف این حسینیه را به عهده دارند، اکثراً قشر جوانان و تحصیلکرده‌اند.

وی افزود:‌ میزان کمکها و نذورات نقدی و غیرنقدی به مسجد حسینیه، هر سال با عنایت خداوند و توجهات حضرت سید‌الشهدا(ع) افزایش می‌یابد و علت آن، اعتقاد مردم و همچنین عملکرد صحیح هیئت امنا و جوانان فعال در این حسینیه است.

وی با بیان اینکه کلیه در‌آمدهای حسینیه از محل جمع‌آوری نذورات و کمکهای مردمی تأمین می‌شود و هیچ بودجه‌ای به آن اختصاص نیافته است، اظهار داشت: کلیه این در‌آمدها، صرف امور مسجد و آبادانی و توسعه آن می شود. همچنین ایجاد دارالشفا، صندوق قرض‌الحسنه، فعالیتهای فرهنگی، کتابخانه و … جزو برنامه‌های بعدی این مسجد است.

علی دربانی تصریح کرد: کلیه دست‌اندرکاران این حسینیه که تعداد آنها در دهه اول محرم به ۱۲۰۰ نفر هم می‌رسد، فی‌سیبل‌الله و به عشق حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در این مسیر گام برمی‌دارند.

در صورت وجود پسورد در فایل های دانلود شده پسورد مورد نظر : www.p30user.com

سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
وب سایت خوبی دارید خوشحال می شم به وب منم یه سری بزنید

راستی با تبادل لینک موافقید؟

اگر موافقید منو با اسم

” بست تو فان ”

لینک کنید خبرم کنید در عرض ۶ ساعت لینکتون می کنم


مشاهده کنید
ولی ببین از نزدیک شاهد دسته عظیم و بی نظیر حسینیه اعظم زنجان باید باشی تا درک مرا درک کنی
واقعا اگر کسی حاجی دارد و در روز هشتم محرم به زنجان نیاید ضرر کرده
چون خیلی از کسانی که من دیده ام حتی از شهر های مذهبی از جمله مشهد با کلی حاجت به دسته حسینیه اعظم زنجان پناهنده شده اند و حاجت گرفته اند
به والله ما شاهد بر آوردن حاجات مردمی بودیم که با ادا شدن حاجت بلافاصله نذر و نیازشان را نبز ادا نموده اند
زنجان یک روز را بنام ابالفضل (ع) دارد
که تنها یکبار در سال است
امیدوارم هموطنان عزیزم این روز که هشتم محرم و در حسینیه اعظم زنجان
برگزار میشود را از دست ندهند.
یک زنجانی

p30user

همین طور هست که دوست عزیز m میگوید زنجان ۱ روز به حضرت ابولفظل دارد که حاجت کسی رو زمین نمیندازه منم میگم این روز رو از دست ندید
منم یک زنجانیتبلیغات

آخرین ارسال ها

دانلود سریع نرم افزار ها

تبلیغات متنی

رتبه سایت ما

با عضویت در خبرنامه ی ما از آخرین مطالب ما در ایمیل خود با خبر شوید